Vasúti dolgozók mentették meg a vörösvércse bébit

A belegi állomásról érkezett telefonhívás a Duna-Dráva Nemzeti Park igazgatóságára, hogy egy pelyhes jószág kukucskál ijedten a muskátliból kifelé.
A vasúti dolgozók elmondása alapján a kismadár már több napja ott volt. A madárszülők naponta többször is etették, gondozták, pedig a fióka a bejárati ajtótól mindössze másfél méterre volt. Munkatársuk azért hozta el végül a kisállatot, mert a sok eső miatt félő volt, hogy megfázik és a vasúti közlekedéstől is féltette.
A fiókát néhány napos otthoni gondozás után egy másik vörösvércse fészekbe helyezték, ahol az örökbefogadás sikeres volt. A nyár eleji időszakra jellemző, hogy a fiókák elkezdenek kirepülni, vagy egyéb okból elhagyják a fészket. Kifejezetten a baglyokra jellemző, hogy még pelyhes korukban elbujkálnak a fák ágai közt vagy az épületeken.
Ha csak lehetséges, ezeket a kismadarakat igyekszünk ott helyben elhelyezni biztonságos helyre, ahol a szülőket be tudják majd hang alapján hívni. Így eredeti környezetükben tudják a felnőtt kort elérni. Ezúton is köszönjük az együttműködők segítségét! – olvasható a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság Természetvédelmi Őrszolgálatának tájékoztatójában.
Fotó: ddnp.hu